yarasa design Blog - Toruń kręci

Jak łatwo zrobić sobie krzywdę reklamą

Dziś inaczej

Polska. Kujawsko-pomorskie. Toruń.

W 2013 roku miasto słynące z pierników zostało niemalże wyśmiane, ponieważ wybrało nowe hasło, które miało promować miasto. Sam fakt jeszcze nie spowodował takiej fali śmiechu, jednakże treść hasła już tak i to bardzo. Toruń jest także silnie kojarzony z Mikołajem Kopernikiem, który..wstrzymał słońce, ruszył ziemię„. Można więc powiedzieć, że zakręcił wszechświatem. I właśnie na słowie kręci oprało się zwycięskie hasło.

Toruń kręci pozytywnie czy negatywnie?

Hasło kojarzy się dwojako. Jednak większość komentujących odniosła niezbyt korzystne wrażenia. Pierwsze skojarzenia są negatywne. Toruń kręci, oszukuję. I ten przykład pokazuję, że bardzo łatwo o błąd i kompromitację.

Grafik płakał jak projektował

Często również w branży graficznej zdarzają się takie wpadki jak literówki, inwencja twórcza grafika. Dobry grafik to osoba używająca programów typu Adobe Photoshop, chwaląca się, że jej studio robi najlepsze projekty graficzne Gorzów. Nie mniej jednak cały sęk leży w tym, że te projekty te muszą być dokładnie realizowane, skrupulatnie konsultowane z Klientem i sprawdzane przed publikacją. Jestem skłonna do stwierdzenia, że gdyby władze Torunia przyjrzały się temu to w pewnym momencie zauważyłyby, że hasło odstrasza, nie przyciąga. Jest to też nauczka, że dwuznaczność w świecie reklamy szkodzi.

Zostaw komentarz