yarasa design Blog - Adobe illustrator

Jak zacząć swoją przygodę z Adobe Illustrator?

Adobe illustrator symbolem grafiki wektorowej

Historia programu

Wersja 1.0 ujrzała światło dzienne w 1985 i to tylko na Mac OS. Pierwsza wersja na system Windows wyszła w 1989 roku. Z definicji program Adobe Illustrator to.. program do tworzenia a także edycji grafiki wektorowej w 2D. Dobry grafik zna tę definicję na pamięć. Przenosimy się do teraźniejszości i okazuję się program ten konkuruje z Corel Draw. Można więc powiedzieć, że są to dwa najlepsze programy do grafiki wektorowej.

Pierwsze kroki w Illustrator’ze

Sam program możemy pobrać za darmo w wersji trial na okres 30 dni. Aby tego dokonać należy jednak założyć konto Adobe ID. Gdy już mamy nasz program to pobawmy się nim trochę. Wciskajmy dowolne funkcje. Metoda prób i błędów jest najlepsza. Z kolei gdy przyjdzie czas na poważne projekty graficzne, pierwsze wizytówki, projekty loga oraz broszury – warto sięgnąć po bardziej szczegółowe źródła. Wujek Google bardzo dobrze wyszuka mnóstwo stron zawierających poradniki. Nie będę wskazywać konkretnych stron.

Magia programu

Korzystają z niego miliony osób: dobry grafik komputerowy, który realizuje rozbudowane projekty graficzne ale także człowiek, który chce się pobawić. Bez dyskusji pozostaje kwestia, że to właśnie grafik komputerowy wykorzysta bardziej potencjał oprogramowania. Warto mieć jednak to na uwadze, że program nie służy tylko do rzeczy takich jak projektowanie wizytówek, designu czy stron internetowych. Znajduje się w nim bardzo dużo narzędzi, pełne ujarzmienie programu zajmie nawet do kilku miesięcy – jednakże warto!

POWIĄZANE WPISY

Zostaw komentarz